PeaceEgg | Frisbee Ultimate z Pisku

logo

Kvalifikační turnaje na MČR máme úspěšně za sebou!

Tak jsme se konečně dočkali outdoorové sezóny a nezačali jsme ji vůbec špatně. Nejprve se na prvním ligovém turnaji 21. a 22. 4. 2012 sešlo v Humpolci celkem 14 open a 8 woman týmů, poté 12. a 13. 5. 2012 v Malšicích 12 open a 7 ženských týmů. A PeaceEgg do výsledků pořádně promluvil - pokaždé přitom postavil tým do obou kategorií!

První liga v Humpolci

 Chlapci měli na obou turnajích velmi vysoké ambice, které potvrdili vítězstvími v základních skupinách. V Humpolci poznali první porážku až v semifinále s odvěkými rivaly, mladými a běhavými FUJi a přitom jsme zápas začali dobře. Hned v prvním bodě jsme jim obranou sebrali disk a ujali se vedení, pak ale přišla šnůra soupeřů a stav 1 : 5 vypadal na pořádný debakl. Naštěstí jsme se ještě zmohli na odpor a zápas tak zdramatizovali až do úplného konce, obrat nám ale soupeř nedovolil a po nejtěsnější možné prohře 6:7 jsme byli odsouzeni  k zápasu o 3. místo se Žlutým blokem A (spojení týmů Žluté zimnice a Východního bloku). Ze začátku jsme se víceméně drželi, poté se nám přestalo dařit a soupeř si vybojoval pětibodový náskok, který si v pohodě udržel až do konce.

Souboj se ZB

 Naše děvčata přijela do Humpolce především sbírat zkušenosti, přesto místy předváděla parádní hru a bojovala, co se dalo. Za zmínku stojí především zápas s Velkou Moravou B, ve kterém se holky dlouho držely a dávaly soupeřkám pořádně zabrat! Nakonec se projevila větší zkušenost Moravanek, ale Písecké opravdu makaly a nedaly jim nic zadarmo. V posledním, spíše symbolickém zápase turnaje zvítězily nad 3figurkama.

Holky v akci

 

Zpráva o turnaji: cald.cz a frisbee.cz

Fotogalerie: rauko.

Sestava - open: Baky, Pavel, Radim, Mirda, TomášN, Maara, Fanda, Had, Čoud, Valda, Forrest a Dan.

Sestava - women: Radka, Marta, Cucu, Katka J., Janča, Kristýna, Katka K. se Sestrou, Terka z DreamTeamu a 3 posily z týmu Atrofované ruce Zuzka, Pavla a Barča.

 

 

Druhá liga Malšice 

 Druhý kvalifikační turnaj byl poznamenán změnami herního systému na poslední chvíli a nepříznivým počasím. Open tým si turnaj chtěl užít a dát příležitost méně zkušeným a mladším hráčům, a to jsme do puntíku splnili. Podle nového rozpisu měli chlapci nastoupit k prvnímu rannímu zápasu s Figurkami slonů, ti se však řídili předchozím rozpisem, podle kterého měli nastoupit az výrazně později. Proto jsme zápas přesunuli na pozdější čas a vyrazili jsme podpořit naše děvčata na hřiště do nedalekého Lomu.

 Děvčata v prvním zápase nastoupila proti velezkušeným PrDkám a bylo vidět  pěkné ženské ultimate i zajímavý souboj sester (Mirka Pudíková hraje za PD, kdežto Martina Pudíková za Písek). Co na tom, že naše holky prohrály, předvedly, že se umí poprat i s nepřízní počasí a za značné podpory kluků dokázaly dávat body i proti větru, do kopce, za deště a hlavně si hráčky i diváci zápas náležitě užili!

 Pak už jsme holky museli ponechat osudu a vyrazili na vlastní zápasy. Ve skupině jsme jednoznačně porazili Figurky i Tree Monkeys B... Tím pro kluky sobotní část turnaje skončila. Alespoň jsme se zase mohli soutředit na ženský a stálo to za to!

 V posledním zápase dne se děvčata utkala s FUJkami a dlouhou dobu to vypadalo fakt dobře! Celý zápas vedly a hrály fakt neuvěřitělně, tahaly se o každý bod, krásný moment střídal moment ještě krásnější. A to, jak makaly na útoku, překonávalo jen to, jak makaly na obraně! Na úplném konci zápasu se zápas bohužel zvrtl ve prospěch soupeřek a o bod prohrály, ale koukalo se na to fakt parádně!

Peaceegg frisbee ultimate

 Ve čtvrtfinále se kluci utkali také s FUJema a pokusili se jim vrátit porážku z Humpolce a začali dobře. Velice brzy si vybudovali několikabodový náskok a zápas vypadal na jednoznačný průběh. Dost jsme se hecovali a to zřejmě FUJe probudilo.... začali makat a využili naší krize. Bodový rozdíl dotáhli a nakonec se jim povedlo zvítězit, už zase. Nám tak zbyl pouze boj o 5. - 8. místo. 

 V něm jsme nejprve porazili Pražskou 7 a pak jsme se měli utkat s Atrucem. Před samotným zápasem jsme si dali přátelský přípravný penaltový rozstřel na fotbalovou bránu, ve kterém jsme ukázali netušené fotbalové kvality a díky jistě mířeným střelám a pohotovým zákrokům brankářů triumfovali 6:2. V podobném duchu jsme nakonec sehráli i zápas v ultimate, který jsme ukončili ještě před vypršením časového limitu a skóre stanovili na 15:5.

Zpráva o turnaji: cald.cz a frisbee.cz

Fotogalerie: pavel.

 

Sestava - open: Baky, Pavel, Radim, Mirda, TomášN, Maara, Fanda, Had, Čoud, Valda, Libor a Štěpán.

Sestava - women: Radka, Marta, Cucu, Katka J., Janča, Kristýna, Martina, Terka z 3SB, Terka a Míša z DreamTeamu a Zuzka s Pavlou z Atrucu.

Závěrem

Myslím, že cíle pro ligové turnaje splnil jak ženský tak klučičí tým a na mistrovství se budou soupeři mít na co těšit!

Progress sportswear 

Ultimate frisbee

Něco navíc

 

Hlavní partner 

 

 Řeznictví Janda

 

Sokol Písek